Wady i zalety rolet zewnętrznych

Rolety z nadrukami w oknach
Każdy, kto posiada własny dom, chce go ja najlepiej zabezpieczyć. Jednym z elementów, które świetnie sprawdzają się w formie zabezpieczeń są rolety zewnętrzne. Właśnie o roletach zewnętrznych będzie ten artykuł. Opowiemy w nim o zaletach i wadach tych zabezpieczeń. Rolety zewnętrze w odróżnieniu od rolet wewnętrznych bardzo często są skomplikowanym mechanizmem.

rolety okienne
Źródło: http://pixabay.com/
Mogą być to ręcznie zamykane osłony antywłamaniowe lub bardziej skomplikowane rolety sterowane pilotem. Rolety zewnętrzne pełnią bardzo wiele funkcji: pierwszą z nich wspomnieliśmy na początku artykułu – czyli ochrona antywłamaniowa. Kolejną bardzo ważną funkcją jest osłona przed słońcem. W czasie nadmiernych upałów, rolety zewnętrzne utrzymują stałą (dużo niższą) temperaturę niż na zewnątrz budynku. W okresie zimowym, roleta zewnętrzna pełni rolę dodatkowej ochrony termicznej. Dzięki temu statystyki energetyczne budynku stają się dużo wyższe i lepsze. Dzięki temu właśnie w okresie zimowym dużo mniej wynoszą opłaty za ogrzewanie domu. Poza właściwościami energetycznymi, jedną z głównych funkcji rolet są ich walory dekoracyjne. Obecnie producenci rolet zewnętrznych posiadają w swojej ofercie bardzo wiele rodzajów zdobień rolet. Dla bardziej wymagających klientów oferowane są indywidualne projekty, które mogą być realizowane zgodnie z życzeniem klienta. Jeżeli chodzi o wady rolet zewnętrznych – to jest ich zdecydowanie mniej niż zalet. W sumie to można powiedzieć o dwóch wadach. Jedną znich jest fakt, iż o zamontowaniu rolet zewnętrznych trzeba pomyśleć już na etapie projektowania domu.

domek z roletami
Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo nowoczesne rolety ,muszą być uwzględniane w projekcie i montowane podczas budowy domu. Bardzo często mechanizm sterujący roletą znajduje się w ścianie a włącznik znajduje się wewnątrz budynku. Drugą i chyba ostatnią wadą rolet zewnętrznych jest ich cena. Rolety tego typu są drogą inwestycją (co prawda można już za 150 złotych za metr kupić rolety sterowane ręcznie), jednakże jest to bardzo komfortowe rozwiązanie i przede wszystkim bardzo dobre zabezpieczenie swojego majątku.