Pomysły na renowację starego domu

remont
Najlepsze pomysły na renowację starego domu znalezione w Internecie

Internet stał się bardzo dobrym źródłem informacji na wiele różnych tematów. Również renowacja starego domu może zostać przeprowadzona przy zastosowaniu pomysłów znalezionych w Internecie. W tym miejscu swoje pomysły zamieszczają doświadczeni budowlańcy, a także osoby, które przeprowadzały już renowację swojego domu. Po zapoznaniu się z tymi opiniami może się okazać, że przeprowadzenie samodzielnej, podstawowej renowacji nie musi być wcale trudne. Jeżeli posiadamy brzydkie drzwi wejściowe, które są jeszcze szczelne i dobrze się zamykają, więc nie chcemy ich wymieniać, to możemy wybrać po prostu do ich pomalowania farbę w kolorze drewna żeby znowu dobrze wyglądały i mogły nam służyć jeszcze przez kilka lat.

prace remontowe
Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo będziemy mogli od wewnątrz nałożyć na nie styropian razem ze skórą, która utrzymuje styropian przy drzwiach i dodatkowo je ociepla. Przy okazji będzie można także pomalować próg domu, który może zostać również podwyższony (czytaj tu). Renowacja starego domu może także polegać na wymianie podłóg lub pomalowaniu ich na nowy kolor, bardziej odpowiadający nowoczesnemu wystrojowi. Przy okazji nałożenia nowej podłogi podłoże zostanie wyrównane i wygładzone, a na wierzch zostaną nałożone panele lub podłoga epoksydowa, która może zachowywać przydatność przez wiele lat i dodatkowo bardzo dobrze wyglądać. Niektóre pokoje będą musiały zostać również odmalowane. O ile do nałożenia podłóg może być nam potrzebna specjalna ekipa, o tyle ściany będziemy mogli pomalować sami.

Najpierw muszą one zostać wyczyszczone i wyskrobane papierem ściernym, a potem może zostać na nie nałożona nowa farba, odpowiadająca wyglądowi podłogi i mebli stojących w pomieszczeniu. Po kilkunastu latach użytkowania wymiany wymagają także żaluzje. Najprostsze żaluzje możemy zakładać sami według instrukcji dołączonej do opakowania, natomiast żaluzje drewniane czy antywłamaniowe będą musiały zostać założone przez pracowników sklepu. Naprawy mogą wymagać także meble znajdujące się w kuchni i pokojach. Przy ich renowacji również można wykorzystać pomysły znalezione w Internecie.