Nasz dom to nie tylko wnętrza

sypialnia w domu
Jeśli przy pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem jesteśmy w stanie wyrobić sobie opinię na jego temat – świadomie bądź podświadomie – to przy pierwszej wizycie w czyimś domu, przekraczając próg przy furtce jesteśmy w stanie określić, czy dana budowla robi na nas dobre wrażenie, przeciętne, czy złe.

Na pewno warto zatroszczyć się o to, by nasz dom miał wspaniałe towarzystwo podjazdu do garażu, ścieżki prowadzącej do drzwi, zieleni i kostki brukowej wokół. Jeśli nie ominiemy tego tematu szerokim łukiem być może okaże się, że zafascynuje nas do tego stopnia, że i my zostaniemy miłośnikami ogrodnictwa. To oczywiście tylko przykład.

W rzeczywistości każdy z nas ma dość ograniczone pole działania wokół swojego domu. Okazuje się, że warunki atmosferyczne panujące w naszym klimacie decydują o tym, jakie rośliny możemy zasadzić, a jakich już nie. Ponadto od tego, w jakim regonie Polski żyjemy zależy to, jakie gleby wokół siebie mamy. Na niektórych można uprawiać bujną roślinność, a na jeszcze innych nie rośnie prawie nic. Taka „niesprawiedliwość” objawia się tez w tym, że czasem wymiary naszej działki mogą stanowić kłopot w dobrym zagospodarowaniu jej. Na szczęście na roślinach świat się nie kończy i czasem wystarczy mieć 3 sposoby na kostkę wokół domu, by wybrać jeden – najlepszy – i dzięki niemu odmienić oblicze swojego obejścia.

kostka brukowa w domu
Autor: Perdita
Źródło: http://www.flickr.com/photos/perdita/93369215/

Wspaniałe jest także to, że nie jesteśmy skazani, by na zawsze musieć być przyzwyczajonym do jednego i tego samego układu architektonicznego wokół domu. Mamy spore możliwości, z których możemy skorzystać. Jeśli więc jesteśmy znudzeni tym, co codziennie widzimy za oknem, być może dobrym pomysłem będzie wynajęcie architekta ogrodów, który poda nam więcej niż 3 sposoby na kostkę wokół domu oraz wyjaśni, jak można by ją skomponować w mądry i praktyczny sposób z roślinnością, jaką lubimy my sami. Na pewno, również w sieci, można znaleźć setki ciekawych propozycji. Czasem wystarczy tylko chcieć dobrych zmian, a ona nagle zaczną pojawiać się w naszym życiu. Nie tylko wokół obejścia domu.