Największe zalety domów energooszczędnych

Nowoczesny budynek
Zalety domów energooszczędnych związane są najpierw z obniżeniem kosztów za zużywaną energię elektryczną. Domy energooszczędne pozwalają na czerpanie oświetlenia potrzebnego w domu ze światła słonecznego oraz na instalację w domu energooszczędnych żarówek.

Najlepszym sposobem na czerpanie energii elektrycznej ze światła słonecznego jest zamieszczanie w domu dużej ilości okien, a zwłaszcza na poddaszu. Dzięki temu będzie można w okresie letnim później włączać sztuczne oświetlenie w celu oświetlenia pomieszczeń znajdujących się w domu. Możemy także unikać sadzenia w pobliżu okien domowych dużych drzew, które mogłyby przysłaniać okna i wyciemniać domowe pokoje. Obecnie można także znaleźć w sklepach dużą ilość energooszczędnych żarówek, które obniżają koszty oświetlania domu. Osiągnięcie pełnego sukcesu będzie możliwe, jeżeli zamontujemy w domu pełną instalację energooszczędną wykorzystującą jedynie żarówki energooszczędne. Zalety domów energooszczędnych polegają również na tym, że są one bardzo wygodne w obsłudze. Wiele osób decyduje się obecnie na instalację w domu urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Dzięki temu będzie można włączać światło na zasadzie fotokomórki, co będzie oznaczało, że światło w jakimś pomieszczeniu włączy się wówczas, kiedy zostanie w nim wykryte wykonywanie jakichś ruchów.

Ekologiczny dom
Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Na tej samej zasadzie zostanie również wyłączone. W ten sposób unikniemy częstych problemów występujących w domach, których podłożem jest fakt, że domownicy zapominają o wyłączaniu światła w pomieszczeniach, z których wychodzą, a wskutek tego niektóre żarówki mogą świecić się przez całą noc lub cały dzień, co generuje powstawanie wysokich kosztów utrzymania budynku. Ciekawe rozwiązania można znaleźć pod linkiem Tymczasem, w przypadku inteligentnego domu będzie można również włączać oświetlenie w określonej części domu za pomocą pilota zdalnego sterowania, w ten sam sposób można również takie światło wyłączać, co sprawia, że nie musimy nawet ruszać się z pokoju żeby wygasić oświetlenie w całym domu.