Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

dom
Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu, żeby były nowoczesne i ocieplone
Drzwi zewnętrzne domu stają się jego wizytówką. Są to inaczej drzwi wejściowe, które są położone głównie od strony wjazdu do posesji. Rzadziej zdarzają się drzwi umieszczone na bocznym murze, do których zrobiony jest dojazd z bramy wjazdowej. Obok drzwi wejściowych umieszczony jest dzwonek, którym goście mogą oznajmić właścicielom swoje przybycie. Znajduje się także skrzynka na listy, chociaż bardzo często jest umieszczana także przy bramie wejściowej zwłaszcza, jeżeli posiadamy groźniejszego psa, który często jest spuszczany i biega swobodnie po podwórzu.

Każdy z gości, który przyszedł na jakieś rodzinne spotkanie lub spotkanie w gronie przyjaciół, zwraca uwagę najpierw na wygląd drzwi zewnętrznych. Na tej podstawie wyrabia sobie jakieś podstawowe zdanie na temat właścicieli posesji i samego domu. Takie drzwi zewnętrzne powinny, więc dobrze wyglądać, a jednocześnie zostać ocieplone i zabezpieczone przeciw zniszczeniom i włamaniem. Ograniczają także ilość hałasu docierającego do nas z zewnątrz. Mogą mieć różny kształt i wygląd. Jedne są ciemne i posiadają okna, inne natomiast pozostają w pełni jednolite.
drzwi
Autor: Porta KMI Poland
Źródło: Porta KMI Poland

Drzwi zewnętrzne, które są nowoczesne, mogą stać się częścią inteligentnego domu. Wówczas będzie można otwierać takie drzwi za sprawą przyciśnięcia odpowiedniego guzika na pilocie zdalnego sterowania. Mogą one posiadać duże szyby, przez które będziemy mogli wyglądać na zewnątrz, albo jedynie niewielki wizjer. Bardzo często taka szyba staje się także elementem ozdobnym naszych drzwi wejściowych, ale jej brak również nie odbiera im uroku, ponieważ wówczas posiadają one inne ozdobne elementy.

Czasami najlepszym elementem ozdobnym jest samo drewno, z którego zostały takie drzwi wykonane, jeżeli tylko zostało ono pomalowane na odpowiedni kolor, a takie drzwi są odpowiednio pielęgnowane. Drzwi zewnętrzne mogą jednocześnie stanowić dobrą izolację cieplną, jeżeli tylko są wyposażone w styropian i drewniane obicie. Dodatkowo stanowią także element chroniący dom przed włamaniem i mogą być wyposażone w alarm antywłamaniowy. Razem z drewnianymi żaluzjami bardzo dobrze izolują dom przed hałasami pochodzącymi z zewnątrz.

Czytaj więcej na stronie Archipelag.